FORUM

 

REJESTRACJA

 

RANDKI

E-PRZEWODNIK

TeleEKG

LEKI INFO

ZNIŻKI

§

VADEMECUM 

 KULINARIA 

 
Robisz przelew przez aplikacje. Sprawdź jak zrobić to bezpiecznie. Hakerzy coraz częściej wykorzystują nieuwagę i roztargnienie użytkowników internetu. Cyber oszuści wykorzystują coraz to nowsze metody przejęcia danych i także nie pomijają aplikacji mobilnych. To za ich pomocą część osób wykonuje operacje bankowe. Przed takimi atakami można się jednak ustrzec.

Banki robią wszystko, aby same aplikacje były dobrze zabezpieczone. Nie zwalnia to jednak z obowiązku zabezpieczenia samych urządzeń: komputera, telefony czy tabletu. Każdy użytkownik powinien być odpowiedzialny. Nie może instalować rzeczy, które pochodzą z niewłaściwych źródeł, czy takich, które są przez niego autoryzowane – regeneruje to jakiekolwiek zagrożenia. – mówi Adam Walendziewski,  ekspert ds. bankowości internetowej i mobilnej ING Banku Śląskiego.

Podstawową zasadą bezpieczeństwa jest ograniczone zaufanie do programów, które pobieramy. Największe zagrożenia generuje instalowanie plików z niezaufanych źródeł. Same banki też stosują zabezpieczenia, które mają uniemożliwić wykonanie transakcji np. w przypadku kradzieży telefonu.

- Banki robią wszystko, aby takie aplikacje były dobrze chronione. Dodatkowym zabezpieczeniem jest ograniczenie funkcjonalne. Użytkownik nie może wykonać zupełnie nowej transakcji w samej aplikacji mobilnej. Może autoryzować transakcje przygotowane wcześniej przez osoby pracujące w dziale księgowym, bądź wprowadzić zlecenie z bazy kontrahentów. My w naszej aplikacji mamy np. wbudowany token software’owy, który zabezpiecza samą aplikację mobilną. – dodaje Adam Walendziewski.

Nawet gdyby doszło do kradzieży telefonu, PIN czy tożsamości, złodziej nie będzie w stanie wykonać przelewu.  

 

Źródło: Portal Newsrm.TV

fot. Pixabay

24-04-2016 admin

Dodaj komentarz

Pogoda

Gry

 KULKI

 PASJANS

BILARD

TETRIS

Radio

Aleksander Doba kajakiem przez Atlantyk

Aleksander Doba kajakiem przez Atlantyk

16-04-2016

Czy można przepłynąć kajakiem ocean? Czy można zrobić to więcej niż jeden raz? Niemożliwe? A jednak. Aleksander Doba, emerytowany inżynier z Polic wyrusza na kolejna wyprawę transatlantycką. Będzie to już trzecia podróż, ale pierwsza w historii próba pokon...

Starzenie się oka przyczyną wielu chorób

Starzenie się oka przyczyną wielu chorób

12-04-2016

Od wielu lat naukowcy próbowali wyjaśnić, dlaczego niektóre schorzenia, jak utrata pamięci, spowolniony czas reakcji, bezsenność, a nawet depresja, nasilają się wraz z wiekiem. Skrupulatnie badali głównych podejrzanych: wysoki poziom cholesterolu, otyłość,...

Kurs walut

 

Konto użytkownika

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Adres e-mail:

Wiadomości

Klich chce pierwszej wygranej trenera
Mateusz Klich dzięki dobrej grze w angielskiej Championship po raz kolejny zasłużył na powołanie do reprezentacji Polski. Pomocnik Leeds United liczy, że Biało-Czerwoni osiągną dobre wyniki w sparingu z Czechami i meczu z Portugalią w Lidze Narodów. - Ponieważ jeszcze nie wygraliśmy spotkania za kadencji trenera Brzęczka, to będziemy robić wszystko, by być górą - przyznaje Klich w rozmowie z reporterem TVN24.

Debiutant u Brzęczka
Adam Buksa jest jednym z dwóch piłkarzy, obok swojego klubowego kolegi z Pogoni Szczecin Huberta Matyni, którzy w czwartkowym meczu z Czechami mają szansę zadebiutować w reprezentacji. - Stać mnie, aby w reprezentacji zagościć na dłużej – stwierdził 22-letni napastnik.

Lewandowski już ćwiczył z kolegami
Piłkarska reprezentacja Polski w komplecie trenowała we wtorek na stadionie MOSiR w Gdańsku. W czwartek w towarzyskim meczu Biało-Czerwoni zmierzą się z Czechami, a w następny wtorek w spotkaniu Ligi Narodów zagrają w Guimaraes z Portugalią.

Nawigacja

Nasza społeczność

Randki