FORUM

 

REJESTRACJA

 

RANDKI

E-PRZEWODNIK

TeleEKG

LEKI INFO

ZNIŻKI

§

VADEMECUM 

 KULINARIA 

 
Robisz przelew przez aplikacje. Sprawdź jak zrobić to bezpiecznie. Hakerzy coraz częściej wykorzystują nieuwagę i roztargnienie użytkowników internetu. Cyber oszuści wykorzystują coraz to nowsze metody przejęcia danych i także nie pomijają aplikacji mobilnych. To za ich pomocą część osób wykonuje operacje bankowe. Przed takimi atakami można się jednak ustrzec.

Banki robią wszystko, aby same aplikacje były dobrze zabezpieczone. Nie zwalnia to jednak z obowiązku zabezpieczenia samych urządzeń: komputera, telefony czy tabletu. Każdy użytkownik powinien być odpowiedzialny. Nie może instalować rzeczy, które pochodzą z niewłaściwych źródeł, czy takich, które są przez niego autoryzowane – regeneruje to jakiekolwiek zagrożenia. – mówi Adam Walendziewski,  ekspert ds. bankowości internetowej i mobilnej ING Banku Śląskiego.

Podstawową zasadą bezpieczeństwa jest ograniczone zaufanie do programów, które pobieramy. Największe zagrożenia generuje instalowanie plików z niezaufanych źródeł. Same banki też stosują zabezpieczenia, które mają uniemożliwić wykonanie transakcji np. w przypadku kradzieży telefonu.

- Banki robią wszystko, aby takie aplikacje były dobrze chronione. Dodatkowym zabezpieczeniem jest ograniczenie funkcjonalne. Użytkownik nie może wykonać zupełnie nowej transakcji w samej aplikacji mobilnej. Może autoryzować transakcje przygotowane wcześniej przez osoby pracujące w dziale księgowym, bądź wprowadzić zlecenie z bazy kontrahentów. My w naszej aplikacji mamy np. wbudowany token software’owy, który zabezpiecza samą aplikację mobilną. – dodaje Adam Walendziewski.

Nawet gdyby doszło do kradzieży telefonu, PIN czy tożsamości, złodziej nie będzie w stanie wykonać przelewu.  

 

Źródło: Portal Newsrm.TV

fot. Pixabay

24-04-2016 admin

Dodaj komentarz

Pogoda

Gry

 KULKI

 PASJANS

BILARD

TETRIS

Radio

Co zrobić gdy ugryzie Cię kleszcz?

Co zrobić gdy ugryzie Cię kleszcz?

03-04-2016

Po pierwsze – nie panikuj. Nie wszystkie kleszcze są nosicielami boreliozy. Szacuje się, że w Polsce tylko 30% kleszczy może przenosić tę groźną chorobę. Zatem nie każde ugryzienie oznacza od razu boreliozę. Po drugie – jak najszybciej wyciągnij kleszcza z...

1% od seniora – krok po kroku

1% od seniora – krok po kroku

25-10-2016

Czy senior (emeryt, rencista) może przekazać 1% swojego podatku np. Fundacji – organizacji pożytku publicznego, w skrócie OPP?

Kurs walut

 

Konto użytkownika

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się na Newsletter

Adres e-mail:

Wiadomości

Zimowa burza czy rajd cysterny? Wybierz materiał tygodnia
Który materiał Kontaktu 24 był najlepszy?

Aplikacja, która przekształca wideo w komiks
Aplikacja studentów Politechniki Warszawskiej jest fenomenem na skalę światową. W ciągu miesiąca na ich stronę weszło 100 tysięcy osób, głównie USA. Zobacz TOTERAZ.

Czyste konto Boruca, Fabiański nie miał na to szans
AFC Bournemouth pokonało u siebie West Ham United 2:0 (0:0) w sobotnim meczu 23. kolejki Premier League. W rywalizacji dwóch polskich bramkarzy górą był zatem Artur Boruc. Łukasz Fabiański pozwolił się pokonać w 54. minucie Callumowi Wilsonowi, który oddał piękny strzał zza pola karnego, a w doliczonym czasie gry skapitulował po raz drugi, tym razem po strzale Joshuy Kinga.

Nawigacja

Nasza społeczność

Randki